☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 66354 |
|---|---|
| Nombre | Katase |
| Other Names | 片瀬 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | High School DxD NEW |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Expresado Por | Mary Morgan, , |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Bust | 78.5cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Katase
Perfil
Anime girl Katase is a character from High School DxD NEW.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
High School DxD HERO (2018)
Quotes | View all 3 | Add
|
0 likes
Check the bath and toilet carefully. |
|
0 likes
Oh, Rias-oneesama, why're you marrying a dork like him? |
|
0 likes
Gross! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Similar Characters
Also from High School DxD NEW
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
1 
Facebook 
Play Voice Sample
