Kokomi Shiina is a character from Girlfriend BETA featuring hasta los hombros marrón hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70144 |
|---|---|
| Nombre | Kokomi Shiina |
| Other Names | 椎名 心実 |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Girlfriend BETA |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Satomi Satou, 佐藤聡美, さとう さとみ |
| Etiquetas | knee highs, school uniform, gymnast |
| Personalidad | |
| Birthday | May 31 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Club | Gymnastics |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Aroma candles |
| Favorite food | Melonpan |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kokomi Shiina
Perfil
Kokomi Shiina is a character from Girlfriend BETA.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)