|
☰ Links
|
|
| ID | 78434 |
|---|---|
| Nombre | Natsuki Hoshina |
| Other Names | 星菜 夏月(ほしな なつき) |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Sarara Yashima, 八島さらら, やしま さらら |
| Etiquetas | twintails |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Height | 157cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
| Birthday | July 6 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuki Hoshina
Perfil
Anime girl Natsuki Hoshina is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Rosa hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idol Incidents
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| grayfal joined |
| Lilithliit joined |

Facebook 
Idol Incidents