Yami Ringosama is a character from Idol Incidents featuring cadera / pasado de cadera negro hair and rojo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78442 |
|---|---|
| Nombre | Yami Ringosama |
| Other Names | 闇†林檎様(やみ りんごさま) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Nozomi Yamamoto, 山本希望, やまもと のぞみ |
| Etiquetas | hat, boots, tights, hair ribbons, gothic lolita, hime cut |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | November 5 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yami Ringosama
Perfil
Yami Ringosama is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idol Incidents
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| AquaflowZumaki joined |

Facebook 
Idol Incidents