|
☰ Links
|
|
| ID | 78438 |
|---|---|
| Nombre | Sakurako Iizuka |
| Other Names | 飯塚 桜子(いいづか さくらこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yurika Kubo, 久保ユリカ, くぼ ゆりか |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Height | 168cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 95cm |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurako Iizuka
Perfil
Anime girl Sakurako Iizuka is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idol Incidents
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Idol Incidents
Showofreader rated