Anime girl Komachi Satonaka is a adolescente with hasta los hombros length rubio / amarillo hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93021 |
|---|---|
| Nombre | Komachi Satonaka |
| Other Names | 里中 小町 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Megumi Toda, 戸田めぐみ, とだ めぐみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | May 2 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Komachi Satonaka
Perfil
Anime girl Komachi Satonaka is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Pastel Memories