Fubuki Kitakaze appears in Maesetsu!: Opening Act as a deuteragonist character with medium-length blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105984 |
|---|---|
| Name | Fubuki Kitakaze |
| Other Names | 北風ふぶき |
| Role | Deuteragonist |
| Primary Assignment | Maesetsu!: Opening Act |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Aguri Oonishi, 大西 亜玖璃, おーにし あぐり |
| Tags | glasses, large eyebrows, dress, jacket |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 156cm |
| Weight | 48.5kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fubuki Kitakaze
Profile
Fubuki Kitakaze is a character from Maesetsu!: Opening Act.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maesetsu!: Opening Act
Kawaii or NOT?!
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |

Facebook 
Maesetsu!: Opening Act