Arashi Waraino is a character from Maesetsu!: Opening Act featuring short brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105991 |
|---|---|
| Name | Arashi Waraino |
| Other Names | 藁猪野あらし |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maesetsu!: Opening Act |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ayaka Shimizu, 清水彩香, しみず あやか |
| Tags | school uniform, tie, jacket, sunglasses, blunt bangs, mole |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 155cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 76cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arashi Waraino
Profile
Arashi Waraino is a character from Maesetsu!: Opening Act.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maesetsu!: Opening Act
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |

Facebook 
Maesetsu!: Opening Act