One of the notable characters from Maesetsu!: Opening Act, Kanae Kanari is recognized for medium-length blonde hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105989 |
|---|---|
| Name | Kanae Kanari |
| Other Names | 金成かなえ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maesetsu!: Opening Act |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Nozomi Furuki, 古木のぞみ, ふるき のぞみ |
| Tags | school uniform, blunt bangs, fang |
| Personality | |
| Age | 15 |
| Birthday | September 6 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 75cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanae Kanari
Profile
Kanae Kanari is a character from Maesetsu!: Opening Act.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maesetsu!: Opening Act
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Maesetsu!: Opening Act