One of the notable characters from Maesetsu!: Opening Act, Mafuyu Kogarashi is recognized for very long red hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105985 |
|---|---|
| Name | Mafuyu Kogarashi |
| Other Names | 凩まふゆ |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Maesetsu!: Opening Act |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Naomi Ozora, 大空直美, おおぞら なおみ |
| Tags | gradient hair, hairclip, shorts |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 162cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84kg |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mafuyu Kogarashi
Profile
Mafuyu Kogarashi is a character from Maesetsu!: Opening Act.
They have been indexed as Female Adult with Pink eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Manatsu Kogarashi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maesetsu!: Opening Act