One of the notable characters from World's End Harem, Yuzuki Hanyuu is recognized for very long black hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112507 |
|---|---|
| Name | Yuzuki Hanyuu |
| Other Names | 羽生柚希 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Marika Hayase, 早瀬莉花, はやせ まりか |
| Tags | tights, skirt, glasses |
| Personality | |
| Birthday | September 2 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 167cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Dislikes | Pigeons |
| Likes | Classical music |
| Special Skills | Piano |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Hanyuu
Profile
Yuzuki Hanyuu is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Black hair that is To Waist length.
Profile
The homeroom teacher of Shouta's class. She takes good care of him and is the person Shouta admires. She is known for her gentle demeanor and glamorous figure. She is reunited with Shouta after he wakes up from cold sleep, and her feelings for him grow.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Teacher of Shouta Doi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| ac_pom joined |
3
5
Facebook 
World's End Harem