Mahiru Mizuhara is an unsorted character from World's End Harem known for medium-length brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112501 |
|---|---|
| Name | Mahiru Mizuhara |
| Other Names | 水原まひる |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yukina Shutou, 首藤志奈, Shutou Yukina |
| Tags | mini skirt, midriff, twintails |
| Personality | |
| Birthday | October 4 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 152cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 74cm |
| Special Skills | Housework in general |
| Likes | Children |
| Dislikes | Swimming |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Mizuhara
Profile
Mahiru Mizuhara is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
Profile
Reito's little sister. She worries about Reito, whose environment has changed suddenly, and keeps a watchful eye on his relationships with women. Usually helps out at an institution in a refugee district, and is friendly with the children.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Reito Mizuhara
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |
11
11
Facebook 
World's End Harem