|
☰ Links
|
|
| ID | 119831 |
|---|---|
| Name | Elisa Tachibana |
| Other Names | 橘 絵理沙, Erisa Tachibana |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Haruka Shiraishi, 白石晴香, しらいし はるか |
| Tags | skirt, stockings |
| Personality | |
| Birthday | December 22 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 165cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
| Special Skills | Cooking (especially gyoza) |
| Likes | Dogs |
| Dislikes | Singing in front of people |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elisa Tachibana
Profile
Anime girl Elisa Tachibana is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Waist length.
Profile
A medical student and childhood friend of Reito. After graduating from university, she went to study the MK virus at the UW research institute, but has been missing for 3 years before Reito woke up.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Reito Mizuhara
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| grayfal joined |
| Lilithliit joined |
3
4
Facebook 
World's End Harem