Shunka Hiiragi appears in World's End Harem as an unsorted character with medium-length brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112508 |
|---|---|
| Name | Shunka Hiiragi |
| Other Names | 柊春歌 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Haruka Michii, 道井悠, みちい はるか |
| Tags | thighhighs, school uniform, blunt bangs, odango |
| Personality | |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
| Hobbies | Anime appreciation |
| Likes | Q's (an anison idol group) |
| Dislikes | Cockroaches |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shunka Hiiragi
Profile
Shunka Hiiragi is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
Profile
Shouta's classmate. She's well-informed on things like anime and voice actors, and when she talks about her favorite things she sometimes gets so absorbed in it that she loses sight of her surroundings. Has a balanced figure, but she's concerned about the size of her chest.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Classmate of Shouta Doi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| aaron18 joined |
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
3
4
Facebook 
World's End Harem