Misora Kasuga is an unsorted character from Negima! Magister Negi Magi known for short gray hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13458 |
|---|---|
| Name | Misora Kasuga |
| Other Names | 春日 美空 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Wendy Powell, Karen Bright, |
| Voiced By | Ai Bandou, 板東愛, ばんどう あい |
| Tags | vest, athlete, school uniform, ribbon, plaid, knee highs, nun |
| Personality | |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Star Sign | Aries |
| Height | 162cm |
| Weight | 71kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 78cm |
| Birthyear | 1988 |
| Club | Track and Field |
| Likes | Short-distance sprint |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misora Kasuga
Profile
Misora Kasuga is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Gray hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | (Brown) |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi