Inaho Kushiya appears in Maken-Ki! as one of the main characters with short orange hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 31864 |
|---|---|
| Name | Inaho Kushiya |
| Other Names | 櫛八 イナホ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Iori Nomizu, 野水伊織, のみず いおり |
| Voiced By | Tia Ballard, Abigail Hartman, Stephica Nishalencia |
| Tags | :3, twintails, hairclip, school uniform, stockings, neckerchief, thighhighs, zettai ryouiki |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Inaho Kushiya
Profile
Inaho Kushiya is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|
4
14
Facebook 
Maken-Ki!
SKyongmania faved
SKyongmania rated