Yang Ming appears in Maken-Ki! as an unsorted character with very long black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 33689 |
|---|---|
| Name | Yang Ming |
| Other Names | ヤン・ミン (Yan Min) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Terri Doty, , |
| Voiced By | Satomi Akesaka, 明坂聡美, あけさか さとみ |
| Tags | military uniform, hair tube, curly hair, odango, side ponytail |
| Personality | |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yang Ming
Profile
Yang Ming is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| Bartok joined |
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |

Facebook 
Maken-Ki!