Anime girl Furan Takaki is a teen with to chest length blonde / yellow hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 31877 |
|---|---|
| Name | Furan Takaki |
| Other Names | 高貴 楓蘭 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Brittney Karbowski, , |
| Voiced By | Aya Gouda, 合田彩, ごうだ あや |
| Tags | school uniform, hair intakes, hair loop, bun, braid, glasses, neckerchief |
| Personality | |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Furan Takaki
Profile
Anime girl Furan Takaki is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | (Pink) |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |

Facebook 
Maken-Ki!