Azuki Shinatsu is a supporting character from Maken-Ki! known for short red hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 31865 |
|---|---|
| Name | Azuki Shinatsu |
| Other Names | 志那都 アズキ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Misuzu Togashi, 富樫美鈴, とがし みすず |
| Voiced By | Morgan Garrett, Morgan Lauré Garrett, Mandy Lane |
| Tags | neckerchief, gloves, tie, school uniform, bandage |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Azuki Shinatsu
Profile
Azuki Shinatsu is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
10 
Facebook 
Maken-Ki!
SKyongmania faved