Un is a character from Show By Rock!! featuring short pink hair, blue eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71958 |
|---|---|
| Name | Un |
| Other Names | 吽 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Eriko Matsui, 松井恵理子, まつい えりこ |
| Voiced By | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Tags | tail, guitarist, twintails, hair ribbons, hairclip, detached sleeves |
| Personality | |
| Birthday | June 8 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 152cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Un
Profile
Un is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!