|
☰ Links
|
|
| ID | 78547 |
|---|---|
| Name | Hundreko |
| Other Names | ハンドレッコ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show by Rock!!# |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ibuki Kido, 木戸衣吹, きど いぶき |
| Voiced By | Jeannie Tirado, , |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | June 26 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 159cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hundreko
Profile
Anime girl Hundreko is a character from Show by Rock!!#.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Show by Rock!!#
Kawaii or NOT?!
Elias rated Clean Freak! Aoyama-kun ★★★★★
|
| swls326 joined |

Facebook 
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!
Elias rated