Anime girl Mamori Tokonome is a teen with 首まで length 赤 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74206 |
|---|---|
| Name | Mamori Tokonome |
| Other Names | 処女 まもり |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mikako Izawa, 井澤美香子, いざわ みかこ |
| タグ | braids, stockings, hairclip |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 76cm |
| Age | 16 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mamori Tokonome
プロフィール
Anime girl Mamori Tokonome is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 赤 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | (黄色) |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Mirei Shikishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Valkyrie Drive Bhikkhuni