Anime girl Momoka Sagara is a teen with 腰まで / 腰より length 青 hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74749 |
|---|---|
| Name | Momoka Sagara |
| Other Names | 相良百華 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| タグ | mini skirt, twintails, midriff, hairclip |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Momoka Sagara
プロフィール
Anime girl Momoka Sagara is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Former partner of Mirei Shikishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid