One of the notable characters from Valkyrie Drive: Mermaid, Torino Kazami is recognized for 髪上げ / 不明 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74750 |
|---|---|
| Name | Torino Kazami |
| Other Names | 風巳とりの |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kikuko Inoue, 井上喜久子, いのうえ きくこ |
| タグ | 3/4 pants, apron, bun |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 68cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Torino Kazami
プロフィール
Torino Kazami is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 髪上げ / 不明 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 髪上げ / 不明 | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid