Akira Hiiragi appears in Valkyrie Drive: Mermaid as an unsorted character with 耳まで 赤 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74208 |
|---|---|
| Name | Akira Hiiragi |
| Other Names | 柊 晶 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive: Mermaid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yuna Yoshino, 芳野由奈, よしの ゆな |
| タグ | uniform, gloves |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 86cm |
| JP Voice Actor | Yuna Yoshino |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Hiiragi
プロフィール
Akira Hiiragi is a character from Valkyrie Drive: Mermaid.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 赤 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Valkyrie Drive: Mermaid
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |
| Kirino22 joined |

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid