☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 77712 |
|---|---|
| Name | Yuka Nakano |
| Other Names | 中野 有香 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Shino Shimoji, 下地紫野, しもじ しの |
| タグ | |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Birthday | March 23 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
| Height | 149cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Hobbies | Karate |
| Hometown | Tokyo |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuka Nakano
プロフィール
Anime girl Yuka Nakano is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
台詞 | View All
“ I'm not just a dreamer anymore! Because you made me an idol, and produced me to make me cute! I'm going to believe in my own cuteness too! ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| LexiSnyder joined |
1
Facebook 
