One of the notable characters from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime), Airi Totoki is recognized for 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70338 |
|---|---|
| Name | Airi Totoki |
| Other Names | 十時愛梨, ととき あいり |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| タグ | necklace, stockings, thighhighs, twintails |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Birthday | December 8 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 161cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Hobbies | Baking Cakes |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Airi Totoki
プロフィール
Airi Totoki is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Kawaii or NOT?!
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |
19
14
Facebook 