Special Week is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime) featuring 首まで 茶色 hair, 紫 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90082 |
|---|---|
| Name | Special Week |
| Other Names | スペシャルウィーク |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Azumi Waki, 和氣あず未, わき あずみ |
| タグ | hair streak, hair ribbon, braids, ribbon tie, horse ears, tail |
| Personality | |
| Birthday | May 2 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 158cm |
| Race | Uma Musume |
| Bust | 81cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Special Week
プロフィール
Special Week is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Granblue Fantasy (2014)
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Granblue Fantasy Versus Rising (2023)
Quotes | View all 17 | Add
|
0 likes
A sports drink would work! |
|
0 likes
She is?! |
|
0 likes
She is! |
|
0 likes
K-Kita-san, you look amazing! |
|
0 likes
It'd be nice if we could do something. |
|
0 likes
Yeah. |
|
0 likes
A sports drink! |
|
0 likes
She is! |
|
0 likes
I don't see my idea anywhere! |
5
Facebook
Play Voice Sample
