Tokai Teio appears in Uma Musume: Pretty Derby (Anime) as a 主人公 character with 腰まで 茶色 hair, 青 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90083 |
|---|---|
| Name | Tokai Teio |
| Other Names | トウカイテイオー |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Machico, マチコ, まちこ |
| タグ | tail, ponytail, horse ears, hair streak |
| Personality | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 150cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tokai Teio
プロフィール
Tokai Teio is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Granblue Fantasy (2014)
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Granblue Fantasy Versus Rising (2023)
Quotes | View all 29 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Uma Musume: Pretty Derby (Anime)
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
82
31
Facebook
Play Voice Sample
