|
☰ Links
|
|
| ID | 13477 |
|---|---|
| Nombre | Yuna Akashi |
| Other Names | 明石 裕奈 (Akashi Yuuna) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Madoka Kimura, 木村まどか, きむら まどか |
| Etiquetas | knee highs, plaid, ribbon, school uniform, side ponytail, basketball, vest |
| Personalidad | |
| Birthday | June 1 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Age | 15 |
| Blood Type | A |
| Height | 161cm |
| Birthyear | 1988 |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuna Akashi
Perfil
Anime girl Yuna Akashi is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 1 | Add
|
0 likes
Hey! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |

Facebook
Play Voice Sample
Negima! Magister Negi Magi
UQ Holder! Magister Negi Magi!
