One of the notable characters from Kimi Kiss Pure Rouge, Asuka Sakino is recognized for al cuello marrón hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5291 |
|---|---|
| Nombre | Asuka Sakino |
| Other Names | 咲野 明日夏, さきの あすか |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ryou Hirohashi, 広橋涼, ひろはし りょう |
| Etiquetas | school uniform, neckerchief, knee highs, ponytail |
| Personalidad | |
| Height | 164cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Sakino
Perfil
Asuka Sakino is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge