|
☰ Links
|
|
| ID | 18284 |
|---|---|
| Nombre | Megumi Kuryu |
| Other Names | 栗生 恵(くりゅう めぐみ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Mai Nakahara, 中原麻衣, なかはら まい |
| Etiquetas | school uniform, twintails |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | May 11 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Role | Discipline committee |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Megumi Kuryu
Perfil
Anime girl Megumi Kuryu is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |


Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge
Natsumimi rated