Eriko Futami appears in Kimi Kiss Pure Rouge as a sin clasificar character with hasta la cintura negro hair and negro eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5292 |
|---|---|
| Nombre | Eriko Futami |
| Other Names | 二見 瑛理子 (ふたみ えりこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Etiquetas | school uniform, neckerchief, knee highs, blunt bangs |
| Personalidad | |
| Height | 162cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Eriko Futami
Perfil
Eriko Futami is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Negro eyes and Negro hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Negro | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge