Narumi Satonaka appears in Kimi Kiss Pure Rouge as a sin clasificar character with a las orejas marrón hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5295 |
|---|---|
| Nombre | Narumi Satonaka |
| Other Names | 里仲 なるみ, さとなか なるみ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Etiquetas | school uniform, neckerchief |
| Personalidad | |
| Height | 147cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Narumi Satonaka
Perfil
Narumi Satonaka is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Marrón hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| aaron18 joined |
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge