Anime girl Rina Fujimoto is a adolescente with até a cintura length loiro / amarelo hair and cinza eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77705 |
|---|---|
| Nome | Rina Fujimoto |
| Outros Nomes | 藤本 里奈 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Mayumi Kaneko, 金子真由美, |
| Tags | biker, :3, gyaru, makeup, earrings, idol, eyeshadows, jacket, fur trim |
| Personalidade | |
| Age | 18 |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| JP Voice Actor | Kaneko Mayumi |
| Height | 154cm |
| Weight | 41kg |
| Personality | Energetic |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rina Fujimoto
Perfil
Anime girl Rina Fujimoto is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 