|
☰ Links
|
|
| ID | 112510 |
|---|---|
| Name | Akira Toudou |
| Other Names | 東堂晶, とうどう あきら |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Riho Iida, 飯田里穂, いいだ りほ |
| Tags | school uniform, ponytail |
| Personality | |
| Birthday | October 8 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 175cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
| Dislikes | Pollen |
| Likes | Mille crêpes |
| Special Skills | Volleyball |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Toudou
Profile
Anime girl Akira Toudou is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Chest length.
Profile
Shouta's classmate. She is the ace of the volleyball club and is good at sports in general. She has an uncommon figure, being tall and with huge breasts. She is not good at expressing her emotions and tends to be seen as cool, but in reality she also has a maiden side to her.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Classmate of Shouta Doi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| vasdko13 joined |
3
27
14
55
Facebook 
World's End Harem