|
☰ Links
|
|
| ID | 31867 |
|---|---|
| Name | Aki Nijou |
| Other Names | 二条 秋 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Voiced By | Heather Walker, , |
| Tags | nurse, necklace, labcoat, hair intakes, cleavage |
| Personality | |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
22 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Aki Nijou
Profile
Anime girl Aki Nijou is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
11
8
75
Facebook 
Maken-Ki!