One of the notable characters from Negima! Magister Negi Magi, Fei Ku is recognized for 肩まで 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13451 |
|---|---|
| Name | Fei Ku |
| Other Names | 古 菲 , Fei Gu |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| 声優 | Hazuki Tanaka, 田中葉月, たなか はづき |
| 声優 | Cynthia Cranz, , |
| タグ | vest, twintails, school uniform, ribbon, plaid, tanned |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 71.3kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Birthyear | 1989 |
| Blood Type | A |
| Club | Chinese Martial Arts Research Society |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fei Ku
プロフィール
Fei Ku is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Kawaii or NOT?!
| mangaka92 joined |

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi