Anime girl Utaha Kasumigaoka is a teen with 腰まで length 黒 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70183 |
|---|---|
| Name | Utaha Kasumigaoka |
| Other Names | 霞ヶ丘 詩羽 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| タグ | school uniform, tights, hairband, heels, magical girl |
| Personality | |
| Birthday | January 31 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
23 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
32 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
8 Character of the Month nominations |
|
Utaha Kasumigaoka
プロフィール
Anime girl Utaha Kasumigaoka is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |
| Labrinthus joined |
| King35768 joined |
1196
70
7の育てかた/uploads/chars/9180-795371726.png)
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend