One of the notable characters from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend, Eriri Spencer Sawamura is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70184 |
|---|---|
| Name | Eriri Spencer Sawamura |
| Other Names | 澤村・スペンサー・英梨々, Kashiwagi Eri |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| タグ | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, loafers, magical girl |
| Personality | |
| Birthday | March 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 79.9cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
31 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Eriri Spencer Sawamura
プロフィール
Eriri Spencer Sawamura is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |
238 の育てかた/uploads/chars/19908-342888323.png)
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend