Michiru Hyodo is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend featuring 首まで 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70415 |
|---|---|
| Name | Michiru Hyodo |
| Other Names | 氷堂 美智留 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| タグ | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | December 18 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
13 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
14 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
12 Character of the Month nominations |
|
Michiru Hyodo
プロフィール
Michiru Hyodo is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 紫 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Cousin of Tomoya Aki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
236
5
70の育てかた/uploads/chars/11498-441575784.png)
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend