Anime girl Izumi Hashima is a teen with 首まで length 栗色 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70416 |
|---|---|
| Name | Izumi Hashima |
| Other Names | 波島 出海 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Chinatsu Akasaki, 赤崎千夏, あかさき ちなつ |
| タグ | school uniform, knee highs, twintails |
| Personality | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
16 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
22 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Hashima
プロフィール
Anime girl Izumi Hashima is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 栗色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 栗色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |
| Labrinthus joined |
100
98
2 の育てかた/uploads/chars/11498-967867755.png)
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend