One of the notable characters from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend, Megumi Katou is recognized for 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70295 |
|---|---|
| Name | Megumi Katou |
| Other Names | 加藤 恵 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kiyono Yasuno, 安野希世乃, やすの きよの |
| タグ | school uniform, knee highs, dress, opera gloves, beret |
| Personality | |
| Birthday | September 23 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
31 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
14 Character of the Month nominations |
|
Megumi Katou
プロフィール
Megumi Katou is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Classmate of Tomoya Aki
Friend of Eriri Spencer Sawamura
Rival of Utaha Kasumigaoka
Teammate of Michiru Hyodo
Teammate of Tomoya Aki
Teammate of Eriri Spencer Sawamura
Teammate of Utaha Kasumigaoka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |
438 の育てかた/uploads/chars/19908-2123821998.png)
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend