One of the notable characters from Miss Kobayashi's Dragon Maid, Kobayashi is recognized for 肩まで ピンク hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78474 |
|---|---|
| Name | Kobayashi |
| Other Names | 小林さん |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mutsumi Tamura, 田村睦心, たむら むつみ |
| 声優 | Mariana Torres, , |
| タグ | glasses, ponytail, uniform |
| Personality | |
| Age | 25 |
| Birthday | April 23 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 70cm |
| Hobbies | Discussing maids |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kobayashi
プロフィール
Kobayashi is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as 女性 大人 with オレンジ eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | ピンク | (赤) |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Co-worker of Makoto Takiya
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)

Facebook
Play Voice Sample
