Georgie Saikawa appears in Miss Kobayashi's Dragon Maid as a supporting character with 肩まで 茶色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78482 |
|---|---|
| Name | Georgie Saikawa |
| Other Names | 才川ジョージー |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 72cm |
| Age | 15 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Georgie Saikawa
プロフィール
Georgie Saikawa is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older Sister of Riko Saikawa
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Kawaii or NOT?!
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
9 
Facebook 
Luna_Bakugo faved