Mizuki Kawashima appears in Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) as a personagem principal character with até o peito castanho hair and laranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70341 |
|---|---|
| Nome | Mizuki Kawashima |
| Outros Nomes | 川島瑞樹(かわしまみずき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Nao Toyama, 東山奈央, とうやま なお |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Age | 28 |
| Birthday | November 25 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 159cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Kawashima
Perfil
Mizuki Kawashima is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Feminino Adulto with Laranja eyes and Castanho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |

Facebook 