Tomoko Kawada is a character from Kimi Kiss Pure Rouge featuring 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 18286 |
|---|---|
| Name | Tomoko Kawada |
| Other Names | 川田 知子(かわだ ともこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | June 24 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tomoko Kawada
プロフィール
Tomoko Kawada is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge