Mitsuki Shijyou is an unsorted character from Kimi Kiss Pure Rouge known for 首まで 黒 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5294 |
|---|---|
| Name | Mitsuki Shijyou |
| Other Names | 祇条 深月, しじょう みつき |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| タグ | school uniform |
| Personality | |
| Birthday | October 19 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 158cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mitsuki Shijyou
プロフィール
Mitsuki Shijyou is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge