One of the notable characters from Kimi Kiss Pure Rouge, Asuka Sakino is recognized for 首まで 茶色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5291 |
|---|---|
| Name | Asuka Sakino |
| Other Names | 咲野 明日夏, さきの あすか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ryou Hirohashi, 広橋涼, ひろはし りょう |
| タグ | school uniform, neckerchief, knee highs, ponytail |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Sakino
プロフィール
Asuka Sakino is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 Teen with 灰色 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 灰色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge