Narumi Satonaka appears in Kimi Kiss Pure Rouge as an unsorted character with 耳まで 茶色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5295 |
|---|---|
| Name | Narumi Satonaka |
| Other Names | 里仲 なるみ, さとなか なるみ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| タグ | school uniform, neckerchief |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Narumi Satonaka
プロフィール
Narumi Satonaka is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 Teen with 灰色 eyes and 茶色 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 灰色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge